niedziela, 27 października 2019

Polacy w tradycyjnych seminariach - Raport 2019


Jak co roku, publikujemy radosne wieści o Polakach przygotowujących się do kapłaństwa w instytutach kapłańskich na prawie papieskim podległych Kongregacji Nauki Wiary (dawniej Papieskiej Komisji Ecclesia Dei). Seminarzyści proszą o modlitwy w intencji ich powołań kapłańskich. 

W europejskim seminarium Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra (FSSP) w Wigratzbad na pierwszym roku studiują: Aleksander z arch. warszawskiej, Jan z arch. krakowskiej oraz Łukasz z arch. poznańskiej. W amerykańskim seminarium FSSP w Denton studiuje kl. Adrian pochodzący z diecezji tarnowskiej.


W seminarium Instytutu Dobrego Pasterza (IBP) w Courtalain we Francji na pierwszym roku studiuje Grzegorz z diec. siedleckiej oraz Michał z diec. warszawsko-praskiej. Na etapie studiów filozoficznych jest kl. Jan z diec. warszawsko-praskiej oraz kl. Łukasz z arch. częstochowskiej.W seminarium Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana w Gricigliano we Włoszech na etapie studiów filozoficznych jest kl. Mateusz z arch. krakowskiej. Instytut prowadzi także pre-seminarium w Niemczech, w którym także przygotowują się Polacy. 
Sancte Gabriel Possenti, ora pro eis!