poniedziałek, 28 listopada 2016

Pielgrzymka Populus Summorum Pontificum 2017


Spotkajmy się w Rzymie 14 – 17 września 2017 r. w dziesiątą rocznicę ogłoszenia Motu proprio Summorum Pontificum

« Niech tradycyjna Msza rozkwita w Kościele! »

To życzenie wyrażone przez J.E. abp Sample, arcybiskupa Portland, na zakończenie V międzynarodowej pielgrzymki Populus Summorum Pontificum w Rzymie (27-30 października 2016 r.) najlepiej zrealizuje się w przyszłym roku, kiedy to 14 września 2017 r. lud Summorum Pontificum przybędzie ad Petri Sedem by świętować dziesiątą rocznicę ogłoszenia listu apostolskiego motu proprio Benedykta XVI.

Rocznica publikacji dokumentu, w którym Benedykt XVI zniósł zakazy ciążące na Mszale świętego Jana XXIII jest także świętem wszystkich kapłanów, zakonników i wiernych, którzy od tamtego momentu pielęgnowali, wzbogacali i odnawiali swoją wiarę czerpiąc z tego, co dziś nazywane jest «formą nadzwyczajną rytu rzymskiego».

Dlatego Coetus Internationalis Summorum Pontificum, za zgodą Komisji Pontyfikalnej Ecclesia Dei, zdecydował, wyjątkowo, zmienić datę pielgrzymki w 2017 roku.

Pielgrzymka rozpocznie się 14 września V kongresem Summorum Pontificum organizowanym przez stowarzyszenie Giovani e Tradizione et l'Amicizia Sacerdotale Summorum Pontificum. Tak jak w latach ubiegłych, od jej powstania w 2012 roku, pielgrzymka będzie trwała do niedzieli 17 września, a głównym punktem programu będzie uroczysta procesja pielgrzymów ulicami Rzymu do Bazyliki św. Piotra na Watykanie (w sobotę 16 września), gdzie celebrowana będzie Msza św. pontyfikalna.

KONTAKT:
Facebook: Populus Summorum Pontificum
www.unacumpapanostro.com

pl.sumpont@gmail.com (po polsku)
Amicizia Sacerdotale Summorum Pontificum
www.giovanietradizione.org