czwartek, 15 września 2016

Kardynał Levada wygłosi homilię dla uczestników pielgrzymki Ludu Summorum Pontificum
Komunikat Cœtus Internationalis Summorum Pontificum
14 września 2016, uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego


Jego Eminencja, Kardynał Levada,
wygłosi homilię dla uczestników
pielgrzymki ludu Summorum Pontificum w bazylice św. Piotra w RzymieW dziewiątą rocznicę ogłoszenia motu proprio Summorum Pontificum przez papieża Benedykta XVI, z radością informujemy, że kardynał William Levada, prefekt emeryt Kongregacji Nauki Wiary weźmie udział w V pielgrzymce ludu Summorum Pontificum do Rzymu.

Jego Eminencja wygłosi homilię 29 października, podczas naszej corocznej mszy św. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Kardynał Levada był arcybiskupem Portland w latach 1986-1995. Mszę św. w bazylice św. Piotra będzie celebrował jego następca, obecny arcybiskup Portland, Alexander Sample.

Przypominamy, że jako prefekt Nauki Wiary, kardynał Levada jest także sygnatariuszem instrukcji Universae Ecclesiae, która zatwierdza i określa warunki zastosowania motu proprio Benedykta XVI.

Mimo zamknięcia bazyliki św. Benedykta po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 24 sierpnia, pielgrzymka rozpocznie się tak jak zaplanowano w czwartek 27 października 2016 w Nursji.      
W sobotę 17 września, nasz Sekretarz Generalny odwiedzi Nursję by sprawdzić, czy konieczne są jakiekolwiek zmiany w programie pielgrzymki, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Kontakt: pl.sumpont@gmail.com
               unacumpapanostro.com/category/polski