czwartek, 25 sierpnia 2016

Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu

Źródło: www.facebook.com/tradycja.koszalin/
Środowiska tradycyjne Polski północno-zachodznie zapraszają na Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 8 października A. D. 2016.

Skrzatusz należy do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, położony jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Piły. Pielgrzymka ma być również sposobnością do integracji wiernych przywiązanych do klasycznej formy rytu rzymskiego: spodziewane są grupy wiernych nie tylko z północno-zachodniej Polski, ale i z innych części kraju oraz Niemiec.

Historia sanktuarium jest niezwykle interesująca, obfituje w cuda, zatwierdzane przez władze kościelne; wśród łask otrzymywanych za pośrednictwem Matki Boskiej Bolesnej dominują uzdrowienia.

W 1680 roku Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu nawiedził król Jan III Sobieski, prosząc Matkę Bożą o zwycięstwo nad Turkami. Nową, barokową świątynię wzniesiono w latach 1687-1694 jako wotum dziękczynne między innymi za wiktorię wiedeńską.

Program:
  • 10.30 zwiedzanie sanktuarium 
  • 11.00 konferencja – ks. Dawid Pietras „Rola języka łacińskiego w liturgii Kościoła”, przygotowanie do Mszy Świętej 
  • 12.00 uroczysta Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim z asystą wyższą celebrans – ks. Dawid Pietras, kazanie wygłosi ks. Adam Wakulicz 
  • 13.30 przerwa obiadowa 
  • 14.00 Droga Krzyżowa 
Zgłoszenia grup zorganizowanych (orientacyjna liczba pielgrzymów, dane księdza - opiekuna grupy lub innej osoby kontaktowej, zapotrzebowanie na obiady) prosimy zgłaszać w wiadomości: https://www.facebook.com/tradycja.koszalin/ lub pod numerem tel. 796-840-721.

Pielgrzymka tradycjonalistów do Skrzatusza  odbywa się po raz drugi. Relację z zeszłorocznej można znaleźć na naszym portalu.