poniedziałek, 13 czerwca 2016

Grupa JUVENTUTEM na ŚDM 2016

Wzorem poprzednich Światowych Dni Młodzieży Fœderatio Internationalis Juventutem pragnie zaprosić młodzież związaną z liturgią w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego na najbliższe ŚDM w Krakowie. W porozumieniu z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Krakowie oraz zarządem Fœderatio Internationalis Juventutem organizację i przygotowania do tego wydarzenia prowadzi Krakowskie Duszpasterstwo Wiernych Liturgii Łacińskiej.

Informujemy, że pełne uczestnictwo w ramach Juventutem podczas ŚDM w Krakowie, możliwe będzie tylko poprzez internetową rejestrację na portalu głównym ŚDM w makrogrupie Juventutem i odpowiedniej zarejestrowanej grupie dla terytorium zamieszkania lub duszpasterstwa. Świątynią oficjalnie desygnowaną na wydarzenia Juventutem w klasycznym rycie rzymskim jest kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie przy ul. Grodzkiej. Kapłani zgłoszeni w ramach Juventutem będą mieli możliwość prywatnej celebry w tym kościele.


Dla uczestników ŚDM będą głoszone specjalne katechezy przez biskupów, sprawowane Msze w klasycznym rycie rzymskim oraz w ramach „Festiwalu Młodych” nieszpory pontyfikalne.

Zapraszamy do odwiedzenia stron ŚDM oraz Juventutem: 
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016: www.krakow2016.com 
Fœderatio Internationalis Juventutem: www.juventutem.org 

A także do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi: Dawidem Łukasikiem oraz Arturem Klasą: tradiwyd2016@gmail.com

Tekst i grafiki za http://fssp.pl/.