środa, 27 stycznia 2016

Pomoc w upowszechnianiu Mszy trydenckiej

Przypominamy o pomocy jaką udziela Stowarzyszenie Una Voce Polonia kapłanom i wiernym. Aby skorzystać z pomocy należy napisać e-mail na adres: pomoc@unavocepolonia.pl. Linki do informacji o pomocy są stale dostępne w górnej części naszego portalu. 

Zachęcamy do zgłaszania się do Stowarzyszenia w szczególności grupy, które:
- nie wiedzą do kogo się zwrócić w sprawie Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego,
- nie otrzymały na swoją prośbę zgody i nie są pewne jakie powinny być kolejne kroki,
- nie wiedzą jak sformułować dobre pismo do proboszcza lub biskupa,
- potrzebują zewnętrznej opinii, oceny lub porady odnośnie kontaktów z władzami kościelnymi,
- chcą swoją sprawę przedstawić do osądu Komisji Ecclesia Dei, a nie wiedzą jak dobrze się do tego zabrać.

 Każdy kapłan, który zgłosi się z prośbą o wsparcie w nauce celebracji otrzyma od Stowarzyszenia najlepszą możliwą pomoc w postaci:
- kontaktu do innego księdza, który chętnie pomoże w nauce celebracji,
- terminu rekolekcji, obozu lub spotkania środowisk tradycyjnych, gdzie kapłani mogą nauczyć się celebrować starą Mszę,
- kontaktu do doświadczonego świeckiego ceremoniarza, który wesprze kapłana poprzez prywatne lekcje celebracji (w tym przypadku może zaistnieć potrzeba pokrycia ewentualnych kosztów takiej pomocy).

Prosimy o zgłaszanie się do Stowarzyszenia księży, którzy potrzebują tradycyjnych mszałów, aby rozpocząć w przyszłości celebracje Mszy trydenckiej - w tym także księży i grupy kleryków, którzy pragną nauczyć się celebracji tradycyjnej Mszy.
Gwarantujemy podarowanie mszału księżom, którzy pragną rozpocząć coniedzielną celebrację tradycyjnej liturgii w miejscu, gdzie nie jest ona jeszcze sprawowana.

Stowarzyszenie Una Voce Polonia, dzięki swoim kontaktom z dziesiątkami kapłanów z całej Polski, jest w stanie pomóc w znalezieniu kapłana celebransa, który poprowadzi ceremonię chrztu lub ślubu w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
Każdy kto chciałby wesprzeć działania Stowarzyszenia w tych i w innych obszarach, może wpłacić darowiznę na konto Stowarzyszenia numer:
11 2130 0004 2001 0597 9745 0001
lub poprzez PayPal podając adres e-mail: uvp@unavocepolonia.pl