czwartek, 31 grudnia 2015

Tradycyjna Paczka dla kleryka. Piąta edycja akcji

W tym roku już po raz piaty organizujemy akcję świąteczną Tradycyjna Paczka dla Kleryka. W ubiegłych latach dzięki Państwa ofiarności i wielkoduszności rozesłaliśmy ponad 600 paczek do kleryków i księży; każda z nich zawierała od dwóch do sześciu ksiązek.
 
Celem naszej akcji jest dostarczenie dobrej literatury, która jest bardzo ważna w formacji, przygotowującej do kapłaństwa. Nierzadko, wiemy to od obdarowanych, literatura stanowiąca zawartość Tradycyjnej Paczki pomagała znajdować racje pogłębiania swej więzi z tradycyjną liturgią i doktryną katolicką.

Dziś niektórzy spośród obdarowanych przez Państwa w pierwszej edycji kleryków są księżmi i w swoich parafiach lub innych wspólnotach sprawują Mszę św. w tradycyjnej formie.

Zapewne Państwa ofiarność w ubiegłych latach i dostarczona dzięki temu literatura miała wpływ na taki właśnie kierunek kapłańskiej drogi.

W tym roku również chcemy obdarować kleryków, którzy są zainteresowani Tradycją katolicką, a tych stale przybywa, także w seminariach diecezjalnych. Ufamy, że uda się im dostarczyć kilka ważnych pozycji książkowych

Przy okazji tych Świąt do paczki dla kleryka chcemy włożyć następujące książki:
 
Kajetan Rajski Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami.

x. Piotr Wulgaris Reforma i odnowa Brewiarza Rzymskiego w XX wieku


Michał Krajski Tradycja zanegowana (książka w przygotowaniu, ukaże się na początku 2016 roku)
 

Ufamy, że tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, zechcą Państwo wspomóc naszą akcję.
 
Czytaj więcej na wieden1683.pl