sobota, 5 grudnia 2015

Siostry Eremitki proszą o pomoc

+ O Bonitas! 

O Dobroci! 

Minął rok od naszego zamieszkania w Pustelni na Mirowie (dzielnica  Częstochowy). 19 czerwca ks. abp Wacław Depo poświęcił naszą kaplicę. Dzięki dobroci wielu osób udało się odnowić obraz Matki Bożej Jasnogórskiej oraz zbudować ołtarz. 

Oprócz potrzeb liturgicznych są  jednak niestety takie całkiem przyziemne, jak konieczność zbudowania  nowego dachu. Stare pokrycie z cienkiej papy (obficie poklejonej) nie  nadaje się do ponownego łatania, przegniły również deski stanowiące  szkielet dachu. Nie jest on również ocieplony. Jedyną częścią dachu, jaką udało nam się wymienić, jest segment nad  kaplicą. Na więcej nie miałyśmy funduszy. Drugi segment został na zimę zabezpieczony pokrywą z grubej folii (widok na zdjęciu).


Nowy dach na pozostałej części będzie kosztował 15 tysięcy złotych. Jest  to głównie koszt materiału: drewna do konstrukcji, styropianu do  ocieplenia oraz nowoczesnej grubej papy termozgrzewalnej.  

Zwracamy się z pokorną prośbą o wsparcie nas w tej potrzebie. Ofiary można wpłacać na konto: Fundacja Biskupa Hugona Bank Pocztowy S.A. 
87 1320 1104 3006 5417 2000 0002  
tytułem: Pustelnia 

Z góry składamy wszystkim najserdeczniejsze „Bóg zapłać”  i zapewniamy o pamięci w modlitwie.  Zapraszamy do nadsyłania intencji modlitewnych na adres:  intencje@eremitki.pl.  

Laudetur Jesus Chrystus!  

ss. Eremitki 
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii  

Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej  
Ul. Mirowska 322
42-202 Częstochowa"