wtorek, 8 grudnia 2015

Rok Święty Miłosierdzia Bożego: Lud Summorum Pontificum w Nursji i w Rzymie z J.E. abp Sample

Pielgrzymka Cœtus Internationalis Summorum Pontificum do Rzymu utrzymuje w żywotności w Kościele starożytną liturgię rzymską. Papież Franciszek (2015)
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w rozpoczęcie roku jubileuszowego, Cœtus Internationalis Summorum Pontificum (CISP) ma przyjemność potwierdzić organizację przyszłorocznej V-tej Międzynarodowej Pielgrzymki Ludu Summorum Pontificum do grobów świętych Apostołów. 

Pielgrzymka rozpocznie się w czwartek 27 października 2016 r. o godz. 15 wyjazdem pielgrzymów z Rzymu do Nursji, gdzie urodził się Święty Benedykt. W Nursji pielgrzymów przyjmą mnisi benedyktyńscy i J.E. abp Sample, arcybiskup Portland, który będzie przewodnikiem przyszłorocznej pielgrzymki. 

W piątek 28 października, arcybiskup Sample odprawi rano Mszę Świętą w bazylice w Nursji. Wieczorem pielgrzymi udadzą się do Rzymu, gdzie będą uczestniczyć w procesji ze świecami z okazji 10-lecia Instytutu Dobrego Pasterza. 

W sobotę 29 października, lud Summorum Pontificum przejdzie wraz arcybiskupem Sample przez Drzwi Święte i weźmie udział w Mszy Świętej pontyfikalnej celebrowanej w południe w bazylice św. Piotra na Watykanie (imię celebransa podamy w najbliższym czasie). 

W niedzielę 30 października, w uroczystość Chrystusa Króla, arcybiskup Sample zakończy V Międzynarodową Pielgrzymkę Ludu Summorum Pontificum celebrując uroczystą Mszę Świętą w kościele Trinità dei Pellegrini (w Rzymie).  

Informacja dotycząca pobytu w Nursji: Agencja Via Sacra odpowiada za organizację pobytu pielgrzymów w Nursji. Aby uzyskać więcej informacji i zapisać się (zapisy obejmują podróż autokarem z Rzymu do Nursji i z Nursji do Rzymu, kolację w czwartek i zakwaterowanie w Nursji) prosimy o kontakt z Marie Perrin info@viasacra.it, +33(0)628737779 lub pl.sumpont@gmail.com (w języku polskim).