wtorek, 15 września 2015

Program pielgrzymki Populus Summorum Pontificum 2015

W ósmą rocznicę ogłoszenia motu proprio Summorum Pontificum papieża Benedykta XVI mamy przyjemność przedstawić oficjalny program czwartej pielgrzymki ludu Summorum Pontificum do Rzymu.

Przypominamy, że pielgrzymi będą się modlić za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu w intencji synodu biskupów na temat rodziny, który właśnie wtedy będzie dobiegał końca.

Na końcu komunikatu przedstawiamy dodatkowe modlitwy i wykłady, które nie są organizowane przez nas, ale przez Międzynarodową Federację Una Voce, włoską CNSP i Stowarzyszenie Madonna di Fatima, do udziału w których zapraszamy wszystkich pielgrzymów.

Udział w pielgrzymce jest bezpłatny. Ofiary zebrane na tacę podczas uroczystości będą przeznaczone na potrzeby kościołow, które będą nas gościć. Pielgrzymi będą mogli wesprzeć organizację pielgrzymki składając dobrowolną ofiarę podczas zbiórki w sobotę na rozpoczęcie procjesji do bazyliki Św. Piotra.

Zapraszamy do przyniesienia na procesję w sobotę 24 października religijnych sztandarów i flag (transparenty są zabronione).

Oficjalny program pielgrzymki


Czwartek 22 października, godz. 19.00 – Kościół Santa Trinita dei Pellegrini:
Nieszpory pontyfikalne (poprzedzone o godz.18.30 różańcem i spowiedzią) z udziałem JE Ks. Bp Juana Rodolfo Laise, OFM Cap, emerytowanego biskupa z San Luis w Argentynie.
Muzyka: Schola Sainte Cécile

Piątek 23 października, godz. 9.00 – Kościół Chiesa Nuova:
Różaniec i modlitwa do Św. Filipa Neri
Muzyka: Siostry Franciszkanki Niepokalanej

Piątek 23 października, godz. 11.00 – Angelicum:
Spotkanie kapłańskie i dyskusja (w języku włoskim i francuskim) z ojcem Serge-Marie Bonino o tomizmie w formacji kapłańskiej zakończone wspólnym obiadem (zarezerwowane dla księży, zakonników i seminarzystów, prosimy o obowiązkowe potwierdzenie udziału na adres mailowy: cisp@mail.com)

Piątek 23 października, godz. 15.30 – Wzgórze Palatyńskie
Droga Krzyżowa z (byłymi) Franciszkami Niepokalanej

Piątek 23 października, godz. 18.00 – Kościół Santa Maria in Campitelli:
Różaniec, spowiedź a następnie Msza Święta pontyfikalna celebrowana przez arcybiskupa tytularnego Bagnoregio Guido Pozzo, Sekretarza Papieskiej Komisji Ecclesia Dei.
Schola Sainte Cécile zaśpiewa Messe à 4 chœurs H4 Marc-Antoine Charpentiera.

Sobota 24 października, godz. 9.30 – Kościół San Lorenzo in Damaso:
Adoracja eucharystyczna pod przewodnictwem księdza Mario Neri, sekretarza Amicizia sacerdotale Summorum Pontificum
Muzyka: Cantus Magnus

Sobota 24 października, godz. 10.30 - Kościół San Lorenzo in Damaso:
Uroczysta procesja do bazyliki Św. Piotra na Watykanie pod przewodnictwem opata klasztoru w Fontgombault Jana Pateau, OSB, której będą towarzyszyć śpiewy Sióstr Franciszkanek Niepokalanej.

Sobota 24 października, 12.00 – Bazylika Św. Piotra:
Msza Święta pontyfikalna
Muzyka: Schola Sainte Cécile

Niedziela 25 października, godz. 11.00 – Kościół Santa Trinita dei Pellegrini:
Uroczystość Chrystusa Króla, Msza Święta celebrowana przez opata klasztoru w Fontgombault Jana Pateau, OSB.
Cantus Magnus zaśpiewa „Mass for five voices” Williama Byrda

Dodatkowe modlitwy i wykłady

Zgromadzenie Generalne Międzynarodowej Federacji Una Voce odbędzie sie w dniach 24-26 października w Domus Australia, Via Cernaia 14/b, niedaleko Porta Pia.

W sobotę 24 i niedzielę 25 października o godz. 19.15 zostaną tam odśpiewane nieszpory pod dyrekcją Matthew Schellhorna, w niedzielę popołudniu (od godz. 14.30) odbędą się liczne wykłady a msza św. na zakonczenie zgromadzenia będzie celebrowana w poniedziałek 26 października o godz. 10. Na wszystkie uroczystości serdecznie zapraszamy.

24 października o godz. 15 w Audytorium Augustinianum CNSP (Narodowa Komitet koordynujący Summorum Pontificum) zaprezentuje włoskie tłumaczenie książki biskupa Laise o komunii na rękę, książki do której wstęp napisał biskup Schneider (spotkanie w języku włoskim).

Stowarzyszenie Madonna di Fatima zaprasza 24 października o godz. 17.30 do Audytorium Augustinianum na debatę zatytułowaną „Bronimy Wiary, Chronimy Rodzinę” z udziałem Christophera Ferrara, Antonio Brandi, Johna Vennari i Susan Pearson (w języku włoskim i angielskim).

Żródło: Komunikat Coetus Internationalis Summorum Pontificum, 14 września 2015 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 

cisp@mail.com 
+39 366 70 46 023