sobota, 21 marca 2015

Warszawa: Droga krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

W niedzielę (22 III) w kościele św. Klemensa, tradycyjną Mszę świętą o godz. 14, ofiarowaną w intencji prześladowanych chrześcijan, odprawiać będzie ks. Vincent Ribeton, przełożony Bractwa Św. Piotra we Francji.

W tych dniach przebywają będą również w Polsce ważni przedstawiciele opinii chrześcijańskiej we Francji, Bernard Antony i Guillaume de Thieulloy.

M. in. w sobotę są oni gośćmi zjazdu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, a w niedzielę będą uczestniczyli w warszawskiej Drodze Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan, w poniedziałek będą w "Rozmowach niedokończonych" w Radiu Maryja.

Bernard Antony (71 lat) był prawicowym posłem do Parlamentu Europejskiego (1984-99). Kieruje Powszechnym Przymierzem przeciw Rasizmowi na rzecz Szacunku dla Tożsamości Francuskiej i Chrześcijańskiej (AGRIF), stowarzyszeniem, które walczy przeciw nienawiści i pogardzie antychrześcijańskiej we Francji. AGRIF doprowadził wielokrotnie do skazania przez Sąd sprawców bluźnierstw i ataków na wiarę i kulturę chrześcijańską we Francji.