sobota, 7 marca 2015

Nowa książka o tradycyjnej Mszy


Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami - to tytuł kolejnej książki, którą udostępnia czytelnikom Centrum Kultury i Tradycji. Stanowi ona dowód, że nawet jeśli jakieś dobro było skazane na unicestwienie a przynajmniej zapomnienie - może się odrodzić w postaci jeszcze doskonalszej.


Na książkę składają się rozmowy z trzynastoma kapłanami, w większości bardzo młodymi, którzy opowiadają, dlaczego odprawiają starą Mszę, jak ten fakt odciska się na ich podążaniu za Chrystusem w kapłaństwie, w czynieniu ze swego życia ofiary w służbie Kościołowi i wiernym.

Książka w całości stanowi piękna opowieść o wierności dziedzictwu, o stale żywej, na nowo odkrywanej Tradycji, a także o ewangelicznej stałości i Pięknie, które ma moc ewangelizowania w świecie wciąż powstających i ginących zjawisk, barw, świateł.

Możemy przeczytać w niej o tym, jak bardzo diabeł boi się tradycyjnej Mszy, o tym, że łączy ona z wiarą pierwszych wieków, jest Msza przyszłości, a nie chwilową modą, a także o tym, że oducza księży aktorstwa, za to wprowadza w świat kontemplacji.

Kolejna, po Mszy sw. Trydenckiej, apologia "starej" Mszy, która w każdej epoce okazuje się być nowa i życiodajna. Już dziś kup w przedsprzedaży w promocyjnej cenie. Premiera w II połowie marca. Książkę można nabyć tutaj.

Patronat medialny nad wydawnictwem objął portal "Polonia Christiana".

Źródło: http://www.wieden1683.pl/news/kolejna-ksiazka-ukazujaca-potrzebe-powrotu-do-liturgicznego-ladu/