poniedziałek, 2 marca 2015

Tradycyjna paczka dla kleryka

Niemal codziennie są wysyłane kolejne przesyłki w ramach akcji „Tradycyjna Paczka dla Kleryka” Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683. Do tej pory rozesłaliśmy już 42 paczki. Kolejnych dwadzieścia będzie wysłane w najbliższych dniach. To bardzo cieszy i jesteśmy wdzięczni, razem z naszymi obdarowanymi,  za wielkie serce wspierających. Niektórzy z kleryków sami przesyłają do Centrum Kultury i Tradycji podziękowania. Oto fragmenty kilku takich miłych listów:


Laudetur Iesus Christus!
Z wielką radością pragnę na Pana ręce złożyć gorące podziękowania za wysłaną mi Tradycyjną Paczkę dla Kleryka. Serdeczne Bóg zapłać Panu, wszystkim Organizatorom tej szlachetnej akcji oraz wielce szczodrobliwym i wielkodusznym Dobrodziejom, którzy sfinansowali jej zawartość. Za Pana pośrednictwem pragnę zapewnić o mojej modlitwie w intencji Darczyńców i wszystkich zaangażowanych w to piękne dzieło, jakim jest Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683. Modlitwa ta płynie z wdzięczności mojego serca.(…)
Kl. Michał


Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wczoraj otrzymałem pakiet książek od Centrum Kultury i Tradycji. Nawet nie wiedzą Państwo jaką radość sprawiliście mi tą paczką. Każdy z przesłanych tytułów jest perełką. Już pochłonąłem książkę Profesora de Mattei, wstrząsająca lektura, Ceremoniał jest używany przez nas wszystkich, jest ksiązką przechodnią i używa jej grupa pełniąca dyżur liturgiczny. Zaczęliśmy, inspirowani jego lekturą wprowadzać elementy tradycyjnej liturgii, a koledzy zaczęli o nią dopytywać. Książkę Msza św. Trydencka. Mity i Prawda od razu podarowałem koledze, z którym wciąż prowadziłem niekończące się rozmowy o Mszy trydenckiej. Dzięki lekturze wiele rzeczy zrozumiał, sam przyznaje, że o sprawach związanych z Mszą trydencką nie miał pojęcia. Zaś Summa w katechizmie służy mi codzienną pomocą w roztrząsaniu zagadnień, z którymi stykam się w nauce.(…)
Swą wdzięczność wyrażam w codziennej modlitwie

Kl. Maciej


W krótkich słowach chciałbym serdecznie podziękować moim dobroczyńcom za dar tradycyjnej paczki dla kleryka. Otrzymane pozycje na pewno pomogą mi w rozwoju zamiłowania do tradycji katolickiej. Jako znak wdzięczności zapewniam o modlitwie,  i polecam Wasze intencje Matce Bożej, aby dobry Bóg wynagrodził Waszą hojność swoim błogosławieństwem. Serdeczne Bóg zapłać!
pozdrawiam,  kl. Radosław Tkaczyk


Oprócz podziękowań otrzymujemy też i takie listy:


Szczęść Boże!
Mam na imię Piotr i jestem nowicjuszem Zgromadzenia  Salwatorianów. Od wielu już lat Tradycja Kościoła, nauczanie Papieża Benedykta XVI, liturgia, muzyka liturgiczna (jestem organista z wykształcenia) i msza trydencka jest przedmiotem moich zainteresowań ale przede wszystkim głębokich przeżyć duchowych. Dlatego też jeśli taka byłaby wola osób odpowiedzialnych, serdecznie proszę o dołączenie mnie do akcji Paczka dl Kleryka. Waszą działalność polecam Bogu w modlitwie.
Z góry dziękuję  również za wszelkie dobro i życzliwość wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 może prowadzić swoją ważną działalność. BÓG ZAPLAĆ !

Takich listów otrzymujemy całkiem sporo. Ażeby sprostać pokładanym w Centrum oczekiwaniom, musielibyśmy wysłać jeszcze ponad 70 paczek. Na ten cel potrzebujemy jeszcze blisko 10000 zł.
Liczymy, że zechcą Państwo dopomóc w tym, aby nikt z potrzebujących nie został pominięty. Wielki Post jest czasem postu i modlitwy. ale też czasem czynienia jałmużny i okazywania łaskawości potrzebującym. Św. Piotr Chryzolog tak pisał o dobru, które płynie dopiero z połączenia tych trzech rzeczy:

Żeby jednak modlitwa i post zostały przyjęte, muszą się do nich przyłączyć uczynki miłosierdzia. Post nie zaowocuje, jeżeli nie będzie użyźniony miłosierdziem. Posucha miłosierdzia powoduje uschnięcie postu. Czym dla ziemi jest deszcz, tym miłosierdzie dla postu. Chociaż bowiem post kształci serce, oczyszcza ciało, wykorzenia grzechy, zasiewa cnoty, to jednak gdy zabraknie orzeźwiających wód miłosierdzia, poszczący nie zbierze żadnych owoców.

Zapraszamy do czynienia miłosierdzia wobec potrzebujących duchowej, intelektualnej pomocy przyszłych księży. Zechciejmy wzmocnić ich dobrą, budującą literaturą, która zaowocuje w ich kapłańskiej służbie gorliwą troską o dusze i wiernością Tradycji Kościoła.

Na czas Wielkiego Postu życzymy, by rozważanie Męki Pana Jezusa, a także  wyrzeczenia, umartwienia i asceza, doprowadzały do doskonałego miłowania Pana Boga i bliźnich, także nieprzyjaciół. Niech tej miłości towarzyszy radość, która jest zapowiedzią Radości wiecznej.

By wesprzeć naszą akcję Tradycyjna Paczka dla Kleryka, wystarczy wpłacić na nasz rachunek dowolną kwotę, a jako tytuł wpisać: „tradycyjna paczka 2015.”. Potwierdzeniem przyjęcia wpłaty będzie przesłany  egzemplarz kolejnego numeru Nova et Vetera, poświęconego ostatniemu synodowi i przyszłości Tradycji. Będziemy wdzięczni za każdy wpłacony grosz. Przypominamy, że za naszych Dobrodziejów w kazdym miesiącu sa odprawiane przynajmniej dwie Msze św.

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683,
05-091 Ząbki, ul. Powstańców 26/20

Nr konta:  75 2030 0045 1110 0000 0386 6630

Bóg zapłać!