środa, 21 stycznia 2015

Cœtus Internationalis Summorum Pontificum - czwarta międzynarodowa pielgrzymka do Rzymu

Komunikat Cœtus Internationalis Summorum Pontificum
11 stycznia 2015, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa


22-25 października 2015
Lud Summorum Pontificum w Rzymie wspierając Synod o rodzinie

Czwarta coroczna pielgrzymka ludu Summorum Pontificum do Rzymu trwać będzie od czwartku 22 października do niedzieli 25 października 2015 r. Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymkę rozpoczną uroczyste nieszpory w kościele Santa Trinità dei Pellegrini, parafii Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra, a zakończy, odprawiona również w tym kościele, uroczysta Msza święta w święto Chrystusa Króla w niedzielę 25 października 2015 r.W tym roku, w związku ze zbieżnością dat pielgrzymki i zakończenia Synodu o rodzinie, pielgrzymi będą szczególnie modlić się by Kościół ponownie zawierzył "małe kościoły domowe" (Familiaris Consortio, 51) opiece i przewodnictwu Świętej Rodziny z Nazaretu, modelowi życia małżeńskiego, edukacji i uświęcenia, tak by przyszłe pokolenia katolickich rodzin stały się zaczynem nowej ewangelizacji.         

W sobotę 24 października, punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie uroczysta procesja do Bazyliki Świętego Piotra i odprawiona tam w południe Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.  Cœtus Internationalis Summorum Pontificum (CISP) pragnie podziękować Jego Eminencji, kardynałowi Comastri, archiprezbiterowi Bazyliki Watykańskiej, za jego wyjątkowe zaangażowanie i niezwłoczność, z jaką umożliwił ustalenie już dziś daty i godziny celebracji.

***

W tym roku, w celu usprawnienia przygotowań pielgrzymki, CISP postanowił powiększyć swoja drużynę o koordynatora muzycznego, rzecznika prasowego i delegatów krajowych. Dane kontaktowe każdego z wolontariuszy podane są w aneksie.
Kontakt:
cisp@mail.com / +39 366 70 46 023Aneks do komunikatu z 11 stycznia 2015 r.

Aby wzmocnić organizację, CISP postanowił mianować maestro Giannicola D'Amico koordynatorem muzycznym pielgrzymki: musica.cisp@mail.com

Za kontakty z prasą odpowiada Giambattista Varricchio: orga.cisp@mail.com

Pielgrzymi, którzy uczestniczyli w jednej z poprzednich pielgrzymek, zgodzili się zostać krajowymi delegatami pielgrzymki kraju ich pochodzenia bądź ojczystego języka. Ich zadaniem będzie przekazywanie i rozpowszechnianie informacji na temat pielgrzymki w ich krajach.

Obecnie, pierwszymi delegatami krajowymi są:

> Niemcy: AnneMarie Wimmer, de.sumpont@gmail.com

> Polska: Katarzyna Gajos, pl.sumpont@gmail.com

> Dania: Gideon Ertner, dk.sumpont@gmail.com

> Węgry: Kiss Bertalan, hu.sumpont@gmail.com


> Francja: Jean-Vincent Gaiffe, fr.sumpont@gmail.comZdjęcia p. Katarzyny z tegorocznej pielgrzymki: