czwartek, 11 grudnia 2014

Dla przyszłych księży, wiernych Tradycji. Tradycyjna Paczka dla Kleryka


Myślimy, zwłaszcza wobec zamieszania, które nasila się wokół nas, braku pewności, spowodowanego apostazją tych, którzy powinni stać na straży wiary przekazywanej w Kościele, jaka będzie przyszłość Kościoła katolickiego i jego wiernych w świecie.
Na pewno wielu z nas w ostatnich miesiącach pozbyło się złudzeń. Szukamy pasterzy, w których znajdziemy i oparcie i jasny drogowskaz. Chcemy, by kapłani byli wzorem oddawania przez własne życie chwały Panu Bogu, i by swoją postawą pociągali nas do tego samego. Takich kapłanów posyła Bóg na czas niepewności, zawieruchy i zamętu.
Jednym z warunków wykształcenia takiej postawy jest bezkompromisowa i ofiarna wierność Tradycji Kościoła, wyrażona zarówno w sposobie sprawowania czynności liturgicznych, jak i odpowiedniej formacji intelektualnej.

Nasze Centrum już po raz czwarty organizuje w czasie świątecznym wysyłkę naszych publikacji, dotyczących zarówno tradycyjnej liturgii, jak i doktryny, do kleryków w Polsce. Lista ta stale się zmienia, rośnie. W mijającym roku wysłaliśmy ponad 40 paczek, nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Naszą akcją, wykraczającą już poza ramy „paczki dla Kleryka”, zostało objętych ponad 300 kleryków i księży, a także kilkadziesiąt bibliotek seminaryjnych i zakonnych. Nasze książki,  jako dary, trafiły do polskich księży pracujących w Kazachstanie, w USA, we Włoszech, a także do kleryków we Francji i w Niemczech.
Większość naszych publikacji jest rozprowadzana charytatywnie. Dlatego i tym razem organizujemy akcję Tradycyjna Paczka dla Kleryka. Chcemy dzięki niej obdarować nowymi publikacjami, których nie udało się dołączyć do wszystkich zeszłorocznych paczek, a także obdarować kompletem naszych publikacji nowych kleryków, którzy zgłosili się do nas w ciągu roku i wciąż się zgłaszają. Dodatkowo, chcemy też zaopatrywać księży w Mszały Ołtarzowe. Koszt zakupu jednego to 700 zł. Taki Mszał, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, podarujemy jednemu z księży.
Tym razem w Tradycyjnej Paczce znajdzie się Ceremoniał Parafialny bł. Antoniego J. Nowowiejskiego; Dla tych, którzy dotąd z różnych powodów nie otrzymali innych naszych pozycji, znajdą się i te brakujące :
Koszt paczki podstawowej, razem z kosztami wysyłki, to 105 zł.  Chcielibyśmy obdarować przynajmniej 90 kleryków, którzy dotąd nie otrzymali tej cennej pozycji. Trzeba też pamiętać, że wciąż przybywają nowi.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia tradycyjnej formacji księży, poprzez pomoc w dostarczeniu im właściwej literatury. Przygotowujemy bowiem kolejne ciekawe publikacje, te prace też wymagają środków finansowych.
By wesprzeć naszą akcję Tradycyjna Paczka dla Kleryka,wystarczy wpłacić na nasz rachunek dowolną kwotę, a jako tytuł wpłaty wpisać: „tradycyjna paczka 2015.”. Potwierdzeniem przyjęcia wpłaty będzie przesłany na początku nowego roku egzemplarz kolejnego numeru Nova et Vetera, poświęconego ostatniemu synodowi i przyszłości Tradycji. Zbiórkę środków prowadzimy do 5 stycznia 2015 roku.
Oto numer rachunku:
Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683,
05-091 Ząbki, ul. Powstańców 26/20
Nr konta:  75 2030 0045 1110 0000 0386 6630
Za każdą kwotę już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać! Przypominamy, za naszych Dobrodziejów w każdym miesiącu są odprawiane przynajmniej dwie Msze św. Obdarowani klerycy obiecują swoją modlitwę za swych Dobroczyńców i ich rodziny.

Więcej na: www,wieden1683.pl