poniedziałek, 20 października 2014

Wędrownicy Mamy Róży - skauting dla dziewczynek


krzyzWędrownicy Mamy Róży to inicjatywa należąca do wielkiej rodziny skautingu katolickiego inspirowanego myślą gen. Roberta Baden-Powella i o. Jakuba Sevin SJ. W pracy z dziećmi i młodzieżą realizujemy postulat zawarty w Misji Stowarzyszenia Rodzin im. bł. Mamy Róży:

Wędrownicy Mamy Róży to propozycja rodzin dla rodzin. Organizujemy się oddolnie, świadomi trudności dnia codziennego i ograniczeń, jakie nakładają na nas obowiązki stanu. Jednocześnie budujemy wspólnotę matek i ojców, którzy widzą wartość w wychowaniu swojego dziecka na dobrego katolika i dobrego Polaka.

Wędrownicy Mamy Róży szukają w tradycji skautingu odpowiedzi na problemy współczesności. Dlatego oprócz gier i zabaw w lesie prowadzimy formację religijną (wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, udział w Krucjacie Eucharystycznej) i obywatelską (budowanie postaw patriotycznych, ofiarności i pomocy innym), a także wprowadzamy elementy przygotowania obronnego.

Gdzie działamy?

Obecnie na południowo-wschodnich obrzeżach Warszawy działa 1-sza Wiązowska WMR. Zapraszamy do udziału w zbiórkach dziewczynki z klas 0-3 szkoły podstawowej. Spotkania odbywają się w soboty w godzinach 11-14, dwa razy w miesiącu. Kontakt: 602 741-670.

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem swoich dzieci w zbiórkach w innych miejscowościach, prosimy o kontakt i podanie wieku dziecka.

Źródło: http://wedrownicy.mamaroza.pl/