czwartek, 11 września 2014

Abp Gołębiewski odprawi tradycyjną Mszę


Zbliża się październik, w którym, jak co roku, zwracamy się myślą i sercem w stronę Patronki Ziemi Śląskiej – Świętej Jadwigi i pielgrzymujemy do jej Sanktuarium w Trzebnicy, które stanowi centrum kultu. Tutaj nieprzerwanie od 1267 roku przybywają pielgrzymi z kraju i zagranicy, a zwłaszcza z Niemiec i Czech. Na przestrzeni minionych wieków grób Świętej Jadwigi nigdy nie był opuszczony, a po drugiej wojnie światowej stał się ważnym elementem w procesie integracji ludności na Dolnym Śląsku.
Nawiązując do bardzo wielu chlubnych tradycji pielgrzymowania do sanktuarium oraz mając na względzie potrzebę integracji środowisk wiernych skupionych wokół tradycji łacińskiej, zapraszamy do wspólnej pielgrzymki do Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, w dniu 25 października 2014 roku.
Centrum naszego spotkania będzie Msza Święta celebrowana w rycie trydenckim pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, Metropolity Wrocławskiego Seniora.
P R O G R A M

10.00–11.00 Nabożeństwo do św. Jadwigi z ucałowaniem relikwii
- msze ciche sprawowane przy ołtarzach bazyliki
- możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej

11.00–12.00 Zwiedzanie bazyliki mniejszej św. Jadwigi (z przewodnikiem)
12.00 Czas wolny. Herbata/kawa w klasztorze SS. Boromeuszek i możliwość zwiedzenia muzeum klasztornego (z przewodnikiem)

13.30 Uroczysta Msza Święta

15.15–16.15 Ciepły posiłek dla zgłoszonych pielgrzymów w klasztorze SS. Boromeuszek i zakończenie pielgrzymki

Zapisy w zakrystii trwają do 19 października. Podczas Mszy Świętej w Trzebnicy zbierana będzie taca, która stanowić będzie dar pielgrzymów na cele sanktuarium. Całkowity koszt pielgrzymki (m.in. ciepły posiłek, przewodnicy, przejazd) to kwota 30 zł.