piątek, 23 maja 2014

Krnov: polsko-czeska Msza trydencka

W minioną sobotę, 17 maja br., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czeskim sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na wzgórzu Cvilin w Krnovie została odprawiona Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Mimo silnie padającego deszczu w sanktuarium zgromadziło się liczne grono wiernych, zarówno miejscowych, jak i przybyłych z okolicznych miejscowości Czechów i Polaków. W kazaniu, wygłoszonym w języku czeskim, kaznodzieja wyraźnie podkreślił, że w życiu chrześcijanina Pan Bóg musi być zawsze na pierwszym miejscu a najpewniejszym sposobem osiągnięcia tego jest podążanie śladami Najświętszej Maryi Panny. 


Po Mszy świętej odprawione zostało nabożeństwo majowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które ze względu na międzynarodową grupę wiernych było sprawowane w języku łacińskim. 


Organizatorzy, a także odpowiadający za stronę liturgiczną wydarzenia przedstawiciele Opolskiego Środowiska Tradycji Łacińskiej, serdecznie dziękują za życzliwe przyjęcie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu liturgii rektorowi sanktuarium - o. Sebastianowi OFMconv.

Więcej zdjęć z Krnova można znaleźć na facebookowym profilu OŚTŁ.