poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Edukacja domowa


"Edukacja domowa czyli wychowanie integralnie katolickie w naszym Duszpasterstwie" - to oferta wsparcia duszpasterstwa w Białymstoku dla rodziców pragnących rozpocząć edukację domową.
"Edukacja domowa w naszym Duszpasterstwie.
W pojedynkę nie było łatwo, więc w kilka małżeństw zdecydowaliśmy się wziąć w pełni odpowiedzialność za wychowanie i edukowanie swoich dzieci w domu. Ponieważ wychowanie ma być tradycyjnie katolickie, dlatego potrzebujemy wspólnoty wiary, w której my rodzice wzrastamy i pomagamy sobie nawzajem, a także nasze dzieci mają optymalne warunki do wzrostu duchowego. W naszym duszpasterstwie jest coraz więcej rodzin, które w ten sposób wzięły pełną odpowiedzialność za wychowanie swoich dzieci."

W Warszawie ofertę edukacji domowej przygotowało Kolegium św. Benedykta: "Liceum Św. Benedykta rozpoczyna swoją działalność już od września 2014, na razie oferując kandydatom i kandydatkom możliwość kształcenia w systemie edukacji domowej; dla chętnych może do tego dojść odpłatny tutoring naukowy i ewentualnie inne zajęcia wspomagające z wybranych przedmiotów. Od następnego roku będą prowadzone zwyczajne zajęcia stacjonarne. Zainteresowanych edukacją domową prosimy o kontakt jak najszybciej." Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/benedyktkolegium