poniedziałek, 31 marca 2014

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej


Pielgrzymkę organizuje Duszpasterstwo wiernych związanych z łacińską tradycją Kościoła diecezji Bielsko-Żywieckiej (co jest corocznym zwyczajem Duszpasterstwa) Pielgrzymka odbędzie się w Oktawie Wielkanocy. W dniach, w których Chrystus zmartwychwstał, w Kalwarii idąc dróżkami za zmarłych pragniemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące i niejako ogłaszać im dobrą nowinę o zwycięstwie Pana nad śmiercią.

Szczegółowe informacje na www.tridentina-bielsko.blogspot.com. Kontakt: gwklaja@gmail.com. Pielgrzymka ma dwie formy:


 piesza z Bielska-Białej Lipnika do Kalwarii:

od 23 – 26 kwietnia; pielgrzymka wiedzie trasą szlaków turystycznych; koszt 130 zł (3 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przejazd z Kalwarii do Bielska) dzieci 30 zł; zapisy do 13 kwietnia; istnieje możliwość dołączenia się na wybranym etapie pielgrzymki (zachęcamy do udziału w piątkowej Mszy Świętej i pozostania w Kalwarii do soboty); spotkanie organizacyjne w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.45 (po Mszy Świętej) w salce plebani przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku (ul. ks. Brzóski 3) środa 23 kwietnia: godz. 11:00 w kościele w Lipniku Msza Święta i modlitwy na rozpoczęcie pielgrzymki; godz. 12:00 wyjście; nocleg w Wielkiej Puszczy; trasa ok. 5 godzin; czwartek 24 kwietnia: godz. 6:30 Msza Święta w Wielkiej Puszczy w kaplicy Matki Bożej Różańcowej; nocleg w Zembrzycach; trasa ok. 8 godzin (lub 5 godzin, a z Krzeszowa do Zembrzyc dojazd autobusem) piątek 25 kwietnia: godz. 8:30 wyjście; godz. 17:00 Msza Święta w Kalwarii Zebrzydowskiej w Sanktuarium w kaplicy Matki Bożej; nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej; trasa ok. 5 godzin; sobota 26 kwietnia: godz. 10:00 Msza Święta w Kalwarii Zebrzydowskiej w Sanktuarium w kaplicy św. Antoniego; godz. 12:00 wyjście na dróżki za zmarłych; powrót do Bielska-Białej ok. 19:00

 autokarowa:

wyjazd w sobotę 26 kwietnia o godz. 8.00, zbiórka na parkingu przy kościele pw. Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku (Bielsko-Biała, ul. ks. Brzóski 3) o godz. 7.45; wspólny z pątnikami, którzy dotarli do Kalwarii pieszo udział w programie pielgrzymki; Msza Święta w Kalwarii Zebrzydowskiej (w Sanktuarium w kaplicy św. Antoniego) o godz. 10:00; wyjście na dróżki za zmarłych o godz. 12:00; powrót do Bielska-Białej ok. godz. 19:00; opłata 25 zł (20 zł. przejazd, 5 zł. ofiara na Sanktuarium), dzieci 12 zł; zapisy do 13 kwietnia.