czwartek, 5 grudnia 2013

Zmarł ks. infułat Andrzej Wawrzyniak


Z żalem zawiadamiamy, iż wczoraj – 4 grudnia – zakończył ziemską pielgrzymkę ks. infułat Andrzej Kazimierz Wawrzyniak.Wszystkim toruńskim katolikom tradycjonalistom dobrze znany, bo jako jeden z pierwszych wypełnił wolę Ojca Świętego Benedykta XVI wyrażoną w Summorum pontificum i już w 2007 r. sprawował dla nas Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim.Uroczystości pogrzebowe  + ks. inf. A. Wawrzyniaka będą miały miejsce w Kościele św. Jakuba Apostoła w sobotę 7 grudnia o godzinie 11:00. Polecajmy duszę Zmarłego Panu Bogu miłosiernemu. Źródło

Od Redakcji UnaCum.pl:
Pod pewnym względem Ksiądz Wawrzyniak był kapłanem wyjątkowym na skalę całej Polski. Do dzisiaj nie ma wielu naśladowców.
Ksiądz Wawrzyniak zaczął odprawiać tradycyjną Mszę tuż po ogłoszeniu motu proprio Summorum Pontificum przez papieża Benedyktą XVI. Tradycyjne fora internetowe obiegła wiadomość, że proboszcz z Torunia wprowadził coniedzielną Mszę trydencką w swojej parafii. Tak po prostu. Przeczytał Summorum Pontificum. Doskonale zrozumiał wolę i intencje papieża. Kupił mszał. Odprawiał. Bez oglądania się na to co powiedzą ludzie, kuria, biskup. Bez czekania na wskazania episkopatu. Wówczas była to odczytywane jako jaskółka zwiastująca ciepłe przyjęcie woli Ojca Świętego w Kościele w Polsce. Czas pokazał, że wciąż brakuje proboszczów tak odważnych jak ks. Wawrzyniak.