czwartek, 26 grudnia 2013

Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej - prośba o wsparcie


O Bonitas!
Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Nasza Wspólnota jest tradycyjną wspólnotą eremicką inspirowaną charyzmatem świętego Brunona z Kolonii. Pustelnia mieści się we wsi Kocierzowy (miejscowość niedaleko Radomska, gmina Gomunice, woj. łódzkie, Archidiecezja Częstochowska). Mamy kaplicę z Najświętszym Sakramentem wewnątrz klauzury, chciałybyśmy jednak przygotować drugą – dostępną także dla wiernych. Na początek jesteśmy w stanie zorganizować raz na miesiąc Mszę św. w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego (Może to być nawet cały dzień skupienia dla wiernych). Z czasem, jeśli będą chętni, będzie to możliwe częściej.
Musimy jednak przygotować to miejsce, poprzez postawienie odpowiedniego ołtarza, umieszczenie tabernakulum i wszelkich sprzętów potrzebnych do liturgii i innych zadań duszpasterskich. Jedną z sal chciałybyśmy podzielić, na część klauzurową i zewnętrzną – tak żeby stworzyć miejsce do spotkań. Zostały już poprowadzone piony wodno-kanalizacyjne, które umożliwią zrobienie łazienki z toaletą. Jest też obszar budynku, w którym można zrobić kilka miejsc noclegowych dla ewentualnych chętnych na rekolekcje. 
To wszystko wymaga sporo pracy i zaangażowania duchowego oraz materialnego, także finansowego. 
Pustelnia jest miejscem szczególnie oddanym naszej Najświętszej Matce, Jasnogórskiej Królowej Polski – zapraszamy zatem serdecznie Każdego, do włączenia się w to dzieło, tworzone ku Jej czci i dla duchowego pożytku wiernych.

Z pamięcią w modlitwie

s. Bruna od Maryi
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

Kontakt: kontakt@eremitki.pl
Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja Biskupa Hugona
87 1320 1

104 3006 5417 2000 0002 
Tytułem: dla eremitek