wtorek, 3 grudnia 2013

Katolicka sztuka współczesna i album o kapłaństwie

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością grupy współczesnych artystów-plastyków, którzy swoją twórczość, odwołującą się do tradycyjnej, katolickiej symboliki, chcą uczynić narzędziem ewangelizacji.

Grupa stworzyła wspólnie projekt o nazwie Twarze Chrystusa. O jego założeniach pisze jeden z twórców,  Steen Heidemann. Publikujemy tłumaczenie tego tekstu na język polski.

Czy dzisiejsza sztuka katolicka zaprosić widza do życia w cnocie i dążena do dobra? Czy może otworzyć ścieżkę prowadzącą do nieba? Podnieść widza z jego zwykłego życia i doprowadzić jego umysł do wyższych rzeczy? 

Można uczciwie zapytać, czy większość dzisiejszej sztuki chrześcijańskiej spełnia te cele i ustanawia ciągłość wielowiekowej katolickiej wiary i kultu. Kolekcja Twarze Chrystusa ma zwrócić uwagę na prace współczesnych artystów, których dzieła skuteczniej niż najbardziej "nowoczesna i "komercyjna" sztuka wyrażają orędzie Zbawiciela. W czasach, kiedy przekaz wizualny stał się królem komunikacji, obrazy te posiadają wielką moc przekazywania nie tylko prawdy o Męce i Śmierci Chrystusa, ale także nadziei płynącej z Jego chwalebnego Zmartwychwstania.

Więcej informacji o projekcie i przykłady dzieł biorących autorów można znaleźć na stronie internetowej www.faces-of-christ-collection.com. Jest ona dostępna w języku angielski, francuskim, hiszpańskim i włoskim. 

Steen Heidemann jest także autorem książki - albumu poświęconemu katolickiemu rozumieniu kapłaństwa The Catholic Priest, Image of Christ. Publikacja zawiera 560 obrazów i jest idealnym narzędziem do ewangelizacji. Może nie tylko pomóc księżom i klerykom  "medytować boską, mistyczną i sakramentalną część ich kapłaństwa" (słowa wyrażone przez ks Zielińskiego podczas premiery książki w Rzymie), ale  być również użyteczna jako ilustrowany katechizm, szerzący wiarę wśród dzieci i dorosłych.

The Catholic Priest, Image of Christ (dostępne są także wersje włoska i francuska)
32 strony
Format 25x30,5 cm
Oprawa twarda

Więcej informacji i możliwość zakupu na: www.image-of-christ.com